Prvouka v hájovně 17.9.2023

Prvouka v hájovně

V pátek 15.9. se třídy 2.A a 2.B vydaly s pedagogickým doprovodem na setkání s panem hajným v hájovně pod vrchem  Chmelník. Počasí nám přálo, po ranní mlze nás celým dnem provázelo sluníčko.

V pěkném dřevěném altánu se děti usadily, aby poslouchaly  a svými znalostmi z prvouky i ze života doplňovaly povídání pana hajného o lese, životě stromů, zvířátkách žijících uvnitř i kolem lesa. Vyprávění bylo provázeno ukázkami obrázků i  opravdových  trofejí ulovené zvěře, které si děti mohly osahat.

Poté se všichni přesunuli k exponátům živým: viděli jsme výra velkého, veverku, malé dančí stádo, ale nejvíce se všem zalíbil kňour Čenda.

Krásné dopoledne bylo dovršeno opékáním buřtíků. Taková prvouka v přírodě se nám líbila.

Více fotek najdete zde.