Výchovný poradce

Mgr. Dana Watersová

• watersova@zszelenice.cz
  • konzultace po domluvě

V čem může výchovný poradce pomoci:

• Individuální konzultace pro žáky a jejich rodiče
  • Řešení osobních, výchovných i výukových problémů
  • Řešení problémů spojených se specifickými poruchami učení
  • Zprostředkování návštěvy specializovaného poradenského pracoviště

V případě potřeby šetření v PPP či SPC prosím kontaktujte výchovnou poradkyni nebo třídního učitele.

V naší škole se vzdělávají žáci se širokou škálou speciálních potřeb, s tělesným postižením, dyslexií, dysortografií, dysgrafií, poruchami koncentrace nebo pomalým pracovním tempem.

Vývojové poruchy se u žáků snažíme se zachytit  co nejdříve, a proto úzce spolupracujeme s PPP  a SPC v Ústeckém kraji.

Žáci se specifickými poruchami jsou integrováni do běžných tříd, vzdělávají se podle individuálního vzdělávacího plánu (IVP). Na tvorbě IVP se podílí třídní učitel, vyučující jednotlivých předmětů a pedagogicko-psychologická poradna. Žádost o vzdělávání podle IVP musí podat rodiče žáka.

K žákům s lehčím stupněm specifické poruchy učení je také přistupováno individuálně. Tolerujeme obtíže, uplatňujeme mírnějšího hodnocení, učitel více pomáhá žákovi ve výuce. Respektujeme individuální pracovní tempo žáka.