Na zkušenou v malé kopané 12.10.2023

Na zkušenou v malé kopané

Dnes naše škola premiérově pořádala okresní finále v malé kopané pro šesté a sedmé třídy. Bylo tedy jasné, že naše družstvo také nemohlo chybět ????

V konkurenci osmi škol nás čekal nelehký úkol, protože velkou část našich borců byli kluci z pátých tříd a dokonce jedna dívka. V základní skupině jsme se střetli nejprve s Máchovkou. Do vedení nás dostal Jonáš Čapek, ale vedení nevydrželo dlouho, když Máchovka srovnala. Naskytla se nám veliká šance jít znovu do vedení, ale bohužel neproměněná penalta a včetně dalších velkých šancí nakonec stačilo jen na remízu 1:1.

Druhým soupeřem byli borci z České Kamenice, kteří nás převyšovali nejen fotbalově, ale u některých členů i o dvě hlavy. Na světě tak byl debakl 7:1. když čestný gól vsítil Petr Hora.

O našem možném postupu tak musel rozhodnout duel s Gymnáziem Děčín. Dlouho jsme drželi postupovou remízu, to se nám však nakonec nevydařilo a po prohře 2:0 nás kvůli horšímu skóre čekal pouze boj o konečné sedmé místo.

V něm na nás čekal Komenčák, se kterým jsme opět smolně padli 2:0 a obsadili tak konečné osmé místo.

Není ale třeba věšet hlavy, kluci a Nelča i přes svůj věkový a výškový handicap nechali na hřišti srdce a to nejlepší ze svých fotbalových dovedností, za což jim patří velké díky. Nasbírali také spoustu zkušeností, které v budoucnu jistě zúročí a Želenice tak dosáhnou na pěkné výsledky ❤

Více fotek najdete zde.