Škola

Základní škola a Mateřská škola Děčín VI, Školní 1544/5, příspěvková organizace je sídlištní školou s 30 třídami. Součástí školy je také Mateřská škola se dvěma odloučenými pracovišti, jedná se o Mateřskou školu Děčín VI, Školní 1475/17 s 5 třídami a Mateřskou školu Děčín VI, Weberova 1535/16 se 3 třídami.

Budova školy se nachází ve středu sídliště Želenice v městské části Děčín – Letná. Je dopravně dostupná i městskou hromadnou dopravou, přesto je vzdálenost školy od hlavní komunikace dostatečně bezpečná pro pohyb žáků.

Třídy jsou rozmístěny ve 3 pavilonech. V pavilonu A se nacházejí třídy 1. stupně, odborná učebna a kabinety učitelů, v pavilonu B jsou umístěny třídy 2. stupně, odborné učebny a kanceláře vedení školy. V pavilonu C  má škola k dispozici 2 tělocvičny, školní jídelnu, školní družinu a dílny. V tomto pavilonu je pracoviště školního speciálního pedagoga a svou pobočku zde provozuje městská knihovna.

Součástí areálu školy je asfaltové školní hřiště, beachové hřiště se 2 kurty a rozsáhlé pozemky. Škola umožňuje v odpoledních hodinách pronájmy sportovišť – beachového hřiště a tělocvičen.

Pro žáky a děti je pro vzdělávání vytvářeno bezpečné prostředí, které se budeme snažit postupně modernizovat a zpestřovat.